Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Alternatif Tıp

Terapiler

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları ile tedavi edilen  ağrı, hastalık ve rahatsızlıklar  için tatbik edilen  terapiler  şunlardır:  

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)

Fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan  bilgi, beceri ve uygulamaların tamamı  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  yani, “Alternatif Tıp” olarak adlandırılır.

Batı Tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir.

Alternatif Tıp  ise kendi içerisinde;

  • Hastanın rahatlaması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, psikolojisinin düzelmesi gibi amaçlarla uygulanan ve modern tıp yöntemlerine destekleyici olarak verilen, “Tamamlayıcı Tıp“,
  • Gözleme dayalı sonuçlara dayanılarak tedavi ettiği iddia edilen ve eski zamanlardan beri uygulanagelen, daha çok bitki, macun, su ve sargı gibi doğal kaynakların kullanıldığı “Geleneksel Tıp“.

olmak üzere ikiye ayrılır.

GETAT  Terapileri 

Usulsüz ve bilgisizce yapılan uygulamaların önüne geçmek amacıyla  Sağlık Bakanlığı   tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde bu yöntemlerle ilgili yönetmelik  resmi gazetede yayınlanmıştır.

Bu yönetmeliğe göre bakanlık tarafından yalnızca hekimlere ve sadece kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimlerine yetki verilmiştir.

Ancak, gerek hekimler olsun ve gerekse diş hekimleri olsun, her bir kurs için belirlenen süre ve düzenlenen eğitim programlarını başarı ile tamamlayarak sertifika almaları halinde bu tedavi yöntemlerini uygulayabileceklerdir.

Bu yönetmelik kapsamında hekimler ve diş hekimlerine eğitimi verilmeye başlanan alanlar aşağıda verilmiştir:Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikası

Siz sorun, biz cevaplayalım!