Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Topuk Dikeni

Topuk Dikeni

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; topuk dikeni rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,    nöral  ile  elektro-akupunktur  terapilerini  birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Topuk Dikeni

Tekrarlamaya meyilli olduğundan, hangi tedavi yöntemi seçilirse seçilsin, bir  ayak hastalığı  olan topuk dikeninde mutlaka yapılması gereken şeylerin başında topuğa ve ayağın tabanına binen basıncın azaltılması gelir. Bu yüzden, topuk yastığı, tabanlık kullanımı,  kilo vermek  ve germe egzersizleri tedavinin birer parçasıdırlar.

Topuk Dikeni Tedavisi

Topuk dikeni tedavisinde; ultrason, mikrodalga ve  lazer  gibi fizik tedavi yöntemleri, şok dalga (ESWT) tedavisi, topuğa kortizonlu iğne yapmak,  akupunktur  ve  nöral terapi  uygulanmaktadır.

Siz sorun, biz cevaplayalım!