Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Tenisçi Dirseği

Tenisçi Dirseği

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; tenisçi dirseği rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan: 

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,    nöral  ile  elektro-akupunktur  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Tenisçi Dirseği

Bir şey taşıma veya kaldırma esnasında  dirsekte şiddetli ağrı  ve elde güçsüzlük olarak kendini belli eden tenisçi dirseği; erken dönemde buz kompres, bantlama ve bandajlama, istirahat, iltihap giderici ilaç, dirseğe kortizon enjeksiyonu ile tedavi edilmekte ve bunlara müteakip ESWT (vücut dışından şok dalga), fizik tedavi ve egzersizler uygulanmaktadır.

Belirtileri altı aya kadar uzanan kronik tenisçi dirseğinin tedavisinde ise, dirseğe   PRP enjeksiyonu, tendona ultrasonografi eşliğinde  vücut akupunkturu  tedavisi,   vücut-manuel terapi  ve   lazer  tedavisi daha etkili olmaktadır.

Siz sorun, biz cevaplayalım!