Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Tansiyon

Tansiyon Regülasyonu

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; tansiyon  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   vücut akupunkturu ile  ozon  terapilerini  birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Tansiyon Nedir?

Tansiyon; dolaşım sistemi atardamarları içindeki kanın basıncıdır. Bu basıncın değeri, kanın kalpten pompalanmasına, aradamarcıkların direncine ve atardamar çeperlerinin esnekliğine göre değişir.

Büyük tansiyon (sistolik) basıncı, kalbin kasılması sırasında oluşan en büyük kan basıncıdır. 

Küçük tansiyon (diastolik) basıncı ise kalbin gevşeme ya da dinlenme durumunda ölçülen en düşük basınçtır.

Tansiyonun Sonuçları

Kan basıncı normal olarak yaşla artar; bunun nedeni genellikle atardamarların esnekliklerinin azalmasıdır. Fiziksel etkinlik ve duygusal stres, kan basıncını geçici olarak yükseltebilir.

Yüksek (hiper) tansiyon ya da düşük (hipo) tansiyon, bir çok  hastalığa  davetiye çıkarır; mesela küçük tansiyon yükselirse kalbin beslenmesi azalır, dolayısıyla  dolaşım sistemi bozuklukları  başlar.

Tansiyon Regülasyonu” hakkındaki tek yorum:

  1. Merhaba hocam,
    Ben rahim ameliyatı oldum ve sonrasında çok kilo aldım. Yüksek tansiyon hastasıyım. Annem yüksek tansiyondan beyin kanaması geçirdi. Bu kilo ile ben de korkuyorum. Bu nedenle akupunktur tedavisi olarak, kilolardan kurtulmak istiyorum. Size nasıl ulaşabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Siz sorun, biz cevaplayalım!