Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Siyatik (Sinir Romatizması)

Siyatik

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  siyatik (sinir romatizması)   rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,    nöral  ile  lazer-akupunktur  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Siyatik Ağrısı

Halk arasında sinir romatizması da denilen siyatik ağrısı; ya devamlı hafif bir ağrıdır, ya da arada bir gelen şiddetli ağrıdır. Ağrı, kalçadan topuğa kadar uzanır; oturma, kalkma, uzanma zorlukla yapılır; yürürken, öksürürken ve gerinirken daha da artar; bel kemiğinin aşağı bölgesi hassaslaşır.

Siyatik Ağrısı Sebepleri

Omurlar arasında kıkırdak disklerin yerinden oynaması (disk kayması), omurganın alt bölümünün iltihaplanmış veya zedelenmiş olması, diz kapağı iltihabı veya sinir iltihabı; başlıca sebepleri arasındadır.

Bel fıtığı  ile karıştırılmamalıdır.

Siz sorun, biz cevaplayalım!