Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Sigara Bırakma

Sigara Bırakma

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  alkol veya tütün bağımlılığının  giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan: 

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela, kulak akupunkturu  ile  tıbbi hipnoz terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans bile yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Bağımlılık için   Akupunktur

Nikotin beyinde endojen opiat salgılayan reseptörleri inhibe eder.  Akupunktur, nikotinin ortadan kalkmasıyla bu resetörleri uyararak, opiatların salınımını sağlar. Dolaysıyla sigara bırakmaya çalışan kişinin daha sakinleşmesine ve abstinens belirtilerinin daha azalmasına neden olur.

Akupunktur, alkol ve uyuşturucu gibi diğer bağımlılık rahatsızlıklarından ilgili tedavi merkezlerinde yatan hastalar için  GETAT   olarak başarı ile uygulanmaktadır.

Sigaranın Zararları

Nikotin bağımlılığı akciğer kanserlerinin oluşumunda büyük rol oynar, dokulara  oksijen ulaşımını azaltır, kolesterol seviyesini ve  sistolik (büyük) tansiyonu  yükseltir,  gribal enfeksiyonlara yatkınlığı ve   kan şekerini artırır; özetle, saymakla bitmeyen olumsuz etkileri ile birçok  hastalığa  davetiye çıkarır.

Sigara Bırakma” hakkındaki 3 yorum:

  1. Size akupunktur tedavisi için gelmeyi düşünüyorum. Öncesinde merak ettiğim konu, sigara bırakma ve zayıflama için ayni anda akupunktur uygulanabiliyor mu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  2. Eşim sigara bırakmak istiyor; ben de zayıflamak istiyorum. Seansı kaç lira? Kaç seans sürüyor? Bilgi verirseniz memnun olurum.

  3. Merhaba,
    Bir yıl önce sigarayı bıraktım, 10 kilo aldım. Tekrar başlamak ya da şişmanlıktan dolayı sağlık problemi yaşamak istemiyorum. Akupunktur tedavisi olmak istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

Siz sorun, biz cevaplayalım!