Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Diyabet

Şeker Regülasyonu

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; şeker (diyabet)  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   elektro-akupunktur  ile   ozon  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans bile yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Diyabet için  Ozon Terapi

Şeker hastalığının en önemli patogenetik mekanizmaları üzerine etkili olduğundan  medikal ozon,  şeker hastalığında ve komplikasyonlarının tedavisinde en etkili tamamlayıcı tıp yöntemidir. En önemli etkisi, hücre zarlarının şeker geçirgenliğini arttırmasıdır. Bunu, pentoz fosfat döngüsünü ve aerobik glikolizi uyararak yapar. Şekerin hücreler tarafından emilip kullanılmasıyla kandaki şeker oranı da azalır.  Böylece  kardiyovasküler dolaşım sistemi  rahatlar; kan dolaşımı artar. Bağışıklık sistemi düzene girer, vücut direnci artar.

Bir taraftan, emilimleri arttığından hücrelerin şeker ile daha fazla beslenmesi, diğer taraftan medikal ozon  ile yüklenmiş olan kanın dokulara daha çok oksijen taşıması; vücuttaki tüm metabolik olayların daha sağlıklı ve etkili çalışmasını sağlar.  Katarakta, nöröpatiye ve kılcal damar hasarlarına neden olan sorbitol miktarı, eklem problemlerine neden olan glikozaminoglikanlar, anjiyopati denilen damar hastalıklarının ilerlemesini sağlayan glikoproteinlerin sentezi, susuluk hissi, idrara çıkma sıklığı, ağız kuruluğu, cilt kaşıntıları, el ve ayak yanmaları, kullanılan diyabet ilaç dozları ve insülin miktarı azalır;  halsizlik  ortadan kalkar.

Karaciğer Hastalıkları için  Ozon Terapi

Medikal ozon; karbonhidrat, yağ ve şeker seviyesini normalleştirerek, karaciğer hücrelerinin fonksiyonlarına yardımcı olur. Karaciğer iltihaplarının, ilaç ve kimyasallarının karaciğer üzerindeki tahribatını azaltır. Karaciğer hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak, karaciğer yetersizliğini ve karaciğer yağlanmasını önler.

 

Şeker (Diyabet) Hastalığı

Diabetes mellitus, yani şeker hastalığı, özetle şekerin hücre içerisine girememesi ve kanda aşırı düzeyde artmasıdır.

Midenin arka kısmında bulunan pankreas bezi kan şekerini düzenleyen hormonlar salgılar. Bu hormonlardan biri olan insülinin salgılanamaması ya da etkisiz kalması sonucu hücrenin enerjisini karşılamak gibi çok önemli bir görevi olan şeker (glukoz) hücreye giremez ve kanda birikmeye başlar.

Kanda normalden daha fazla bulunan şeker bütün hücrelere zarar verir.

Şeker (Diyabet) Hastalığının Sonuçları

Kandaki aşırı şeker, başta  kardiyovasküler dolaşım sisteminde olmak üzere, vücuttaki tüm sistemlerde meydana getirdiği çeşitli olumsuz zeminlerle birçok komplikasyonun gelişmesine adeta davetiye çıkarır.

Ajiopatik (damarlardaki yapısal bozulmalar), hemoreolojik (kan kimyasındaki değişimler) ve nöropatik (periferik sinirlerdeki hasarlar) sebeplerle körlük, böbrek yetmezliği, kalp hastalıkları, beyinde ve sinirde hasarlar meydana gelir. Kalp krizi, felç, böbrek hastalıkları, körlük, uzuvlarda kangren, görme bozukluğu riski artar; vücutta her türlü  hastalık  baş gösterir. Damarlardaki hasar sonucu . damar tıkanıklığı, böbreklerdeki tahribat yüzünden de  hipertansiyon  meydana gelir.

Başta  kalp, beyin, böbrek gibi hayati işlev gören organlarda olmak üzere, ayaklarda ve gözlerde tahribat ve sorun meydana getirir. En sık rastlananı da immun sistem bozulduğu için enfeksiyona açık olan  ekstremite (el, ayak) hatta hayat kaybına yol açan ayak ülserleri, iyileşmeyen  kronik yaralar  ve kangrenlerdir.

Şeker Regülasyonu” hakkındaki tek yorum:

  1. Ben iki yıl önce diyetle 20 kilo (86-66) verdim. Ama son 1 yılda yaklaşık 10 kiloyu geri aldım. Diyet yapmaya çalışıyorum, başaramıyorum. Son zamanlarda da şekerim çok düşmeye başladı ve şekerli ürünleri fazla tüketmeye başladım. Çevremdekiler akupunktur yaptırmamı söylediler. Gerçekten zayıflatıyor mu? Bu konuda ve ücret hakkında bilgi verebilirseniz, sevinirim.
    İyi çalışmalar.

Siz sorun, biz cevaplayalım!