Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; saç dökülmesi rahatsızlıklarının ve kaygılarının önlenmesine, azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)   uygulamaları arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  mezolift  ile  otolog kök hücre  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Saç Dökülmesi için  Nöral Terapi

Yoğun dökülmelerde toplam 3 ila 10 seanslık  nöral terapi  uygulanması, saç canlılığını arttırmakta ve dökülmeleri azaltmaktadır.

Saç ekimi öncesinde veya yoğun saç dökülmelerinde toplam 3 ila 10 seanslık  nöral terapi   uygulanması,  saç canlılığını arttırmakta ve dökülmeleri azaltmaktadır. Saç ekimi sonrasında ise ekim sonuçların daha hızlı alınmasını sağlamaktadır. Yara izlerine (skar) yapılan  nöral terapi  iyileşme sürecini yeniden aktifleştireceği için izlerin belirginliğinde etkin bir düzelme gözlenir. Operasyonu takiben yapılırsa, iz kalma potansiyel olarak azaltılır. Ayrıca iyileşme daha kısa sürede sağlanır.

Saç Dökülmesi Sebepleri

Saç dökülmeleri, kadınlarda ve erkeklerde hemen hemen eşit oranda görülür. Genetik faktörler, mevsim değişiklikleri, vitamin veya mineral eksikliği (biotin, çinko, B vitaminleri, folik asit vb.), radyoterapi, saçkıran hastalığı, saçlı deri yanıkları, kanser tedavisi için uygulanan bazı kemoterapi ilaçları, stres faktörleri, beslenme ve diyet,  tiroid  beziyle ilgili hastalıklar (tiroit bezinin az veya çok çalışması), hormon bozuklukları (prolaktin yüksekliği, polikistik over sendromu, androjen yüksekliği), geçmiş ameliyat öyküleri ve kansızlık (anemi), ateşli hastalıklar,  romatizmal ağrılar, bağ dokusu hastalıkları (lupus vb.) gibi bir çok  maraz; saç dökülmesine sebep olabilir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesini azaltmak için asıl tedavilere ek olarak, saçlı derinin kan dolaşımını hızlandıran ve beslenmesini artıran uygulamalardan destek alınmalıdır.

Saç Dökülmesi” hakkındaki 2 yorum:

Siz sorun, biz cevaplayalım!