Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Migren

Migren

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; migren  rahatsızlıklarının önlenmesine, azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)   uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  nöral  ile  lazer-akupunktur  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Migren nedir?

Başın tamamını veya yarısını saran ağrı atakları ile başlayan migren, bir   baş ağrısı  rahatsızlığı olup; denge bozukluğu, baş dönmesi, baygınlık, aşırı koku alma, kol ve bacaklarda uyuşukluk, bazen yarı felç gibi sonuçlar doğurur. Vücudun denge mekanizmasının bozulduğu ve kendini ayarlayamadığı bir  hastalık  tipidir.

Migren” hakkındaki 3 yorum:

  1. Kdz Ereğli Anadolu hastanesi göz hekimiyim. Eşimin küçük yaştan beri migren rahatsızlığı mevcut. Kendisi 42 yaşında. Akupunktur tedavisi düşünüyoruz. Yalnız Zonguldak Kdz Ereğlide ikamet ediyoruz. Haftada kaç seans gerekiyor. Toplam kaç seans yapılıyor. Maliyeti ne kadar olur.

    1. Doktor Bey, Sizin de bilebileceğiniz gibi, “gerçek migren” ile “gerilim tipi baş ağrısı” genellikle pek ayırt edilemez; karıştırılır. “Gerçek migren” için önerimiz, “akupunktur”; “gerilim tipi baş ağrısı” için ise “nöral terapi”dir. Gerekli tetkikleri yapılmadan, eşinizin rahatsızlığı için doğru teşhisi koymak, oldukça zor. Migren tedavisi için haftada bir kez olmak üzere, en az yedi akupunktur seansı yapılması gerekir. Eşinizin tez elden sağlığına kavuşabilmesi dileklerimizle…

Siz sorun, biz cevaplayalım!