Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Kulunç

Kulunç

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; kulunç rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   nöral    ile  vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Kulunç Nedir?

Sırtın üst bölgesinde, kürek kemiği etrafındaki kaslara kulunç adı verilir.

Kulunç Ağrısı

Yaşa ve cinsiyete bağlı olmadan, bu kasları aşırı ve kötü kullanan herkeste  sırt ağrısı  görülebilmektedir. Kulunç kaslarının tetik noktaları vardır ve o noktaya basıldığı zaman ağrının yayıldığı görülür.

Kulunç Ağrısının Sebepleri

Kulunç ağrısının birçok sebebi vardır: Uzun süre sabit pozisyonda kalmak veya hareketsizlik… Cereyana (hava akımına) maruz kalmak veya klimadan olumsuz etkilenmek… Omurilikteki yapısal bozukluk veya eğrilikler yahut göğüs deformiteleri… Duruş bozuklukları… B1, B6, folik asit ve magnezyum eksikliği…  Guatr  hastalığı veya kansızlık… Stres veya diğer psikolojik gerilimler… İlerleyen ve tedavi edilmeyen kulunç ağrıları, boyun fıtığı  başta olmak üzere, sırt kemiği eğriliklerine ve solunum düzensizliklerine yol açar.

Siz sorun, biz cevaplayalım!