Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Eklem Ağrısı

Kronik Eklem ve Estremite Ağrısı

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; kronik eklem ve ekstremite ağrılarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   otolog kök hücre  ile  vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Kemik ve Romatizmal Eklem Ağrıları için  Ozon Terapi

Kemik deformasyonu gelişmemiş eklem kireçlenmesi – eklem faresi – gonartrozlarda, intraartikuler ozon terapi; hem eklem içinde hava yastığı oluşturarak, hem de eklem şişkinliğini azaltarak ağrıyı giderir. Ayrıca kıkırdak dokusunun yeniden tamir edilmesine yardımcı olur.

Medikal ozonun bağışıklık sistemini düzenleme etkisi, “romatoid artrit gibi bağışıklık sisteminin sapması ile ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde hızlı iyileşmeler sağlar. Kireçlenme ve kemik erimesi gibi yüksek ağrı ile seyrederek fonksiyon kısıtlığı yapabilen hastalıklar ile iltihaplanmış veya tahrip olmuş eklemlerin tedavisinde oldukça etkilidir.

Ancak kemik ve romatizmal eklem hastalıklarının tedavisinde,  ozon terapinin fizik tedavi veya diğer tedaviler ile beraber uygulanması, daha seri sonuçlar doğuracaktır.

El, Kol, Bacak ve Ayak Ağrılarının Sebepleri

Ekstremite (kol ve bacak) ağrılarının hem çeşitli sebepleri hem de birçok belirtileri olabilir. Ortopedik bozukluklar,  damar tıkanıklıkları,   sinir ucu iltihaplanmaları,  romatizma, vitamin eksikliği sayılabilecek birçok sebep arasından sadece bazılarıdır. Aynı şekilde yanma, karıncalanma, batma, çekilme, içten baskı, sıkışma, kan çekilmesi, kan toplanması, iğnelenme ve şişme de onlarca belirtiden birkaç örnektir.

Ekstremite Ağrı Çeşitleri

Osteoartrit (kireçlenme), De Quervain sendromu,  karpal tünel sendromu,  el bileğinde ulnar sinir kompresyonu, tetik parmak, Dupuytren kontraktürü, Sudeck atrofisi, Raynaud fenomeni, artritler, hipertrofik osteoartropati, gangliyon kisti ve travma; akla ilk gelen el hastalıklarıdır.

Kol ağrısı sık rastlanan bir şikayettir ve genellikle kazaya uğrama, düşme, çarpma gibi incinmeler sonucunda meydana gelir. Yahut da ters bir hareket, ağır yük kaldırma veya spor yaparken aşırı zorlamalardan kaynaklanan incinmelerin sonucudur;  tenisçi dirseği  gibi…

Patellar (diz kapağı) tendinit,  menüsküs  yırtığı, ön çapraz bağ (ACL) yaralanmaları, diz bursiti, dizin kilitlenmesi, osteoartrit (eklem kireçlenmesi), kondromalazi patella (koşucu dizi) ise diz hastalıkları örnekleridir.

Aşil tendon hasarı (Aşil tendiniti), bursit,  topuk dikeni  en sık görülen iltihabi ayak hastalıklarıdır. Ayak ağrısının bir başka sebebi de kireçlenmedir; osteoartrit, romatizmal artrit ve gut hastalığı gibi…

Siz sorun, biz cevaplayalım!