Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Boyun Ağrısı

Kronik Boyun Ağrısı

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  kronik boyun ağrısı   rahatsızlıklarının önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan: 

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  nöral  ile  vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Kronik Boyun Ağrılarının Sebepleri

Kronik boyun ağrıları, başın bittiği yerle omuzların başladığı bölge arasında herhangi bir yerde hissedilebilir; ancak bu bölgeyle sınırlı kalmayıp, sırta ve kollara vurduğu da olur. Boyun ağrılarının sebebi, eğer kaza ve benzeri travmaların sonucu oluşan omurga hastalıklarından biri değilse, muhtemelen ya  boyun fıtığıdır, ya da  boyun düzleşmesi… Bunlar; öne eğilerek çalışmak, elişi yapmak, klavyede yazı yazmak, araba sürmek, yatarak televizyon izlemek, aşırı spor yapmak ve uygun olmayan yastıkta yatmak gibi kötü duruş ve oturuş bozukluklarından kaynaklanırlar.

Kronik Boyun Ağrısı” hakkındaki tek yorum:

  1. 25 senedir rahatsızım. Vücudumun her yerinde ağrılar var; boynumda düzleşme, kireçlenme ve fıtık var. Bel fıtığı başlangıcı vardı. Doktora gittiğim zaman, beni psikiyatriste gönderiyorlar. Ne olur, bana yardımcı olun! Beni iyileştirirseniz, size ölene kadar dualar ederim. Çok zor durumdayım.

Siz sorun, biz cevaplayalım!