Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Kilo Kontrolü

Kilo Kontrolü

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;   fazla kilo (şişmanlık)  rahatsızlıklarının ve kaygılarının önlenmesine, azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)   uygulamaları arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  mezolift  ile  otolog kök hücre  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Kilo Kontrolü için  Ozon

Guatr  gibi metabolizmayı yavaşlatan hastalıklar aşırı kilolanmaya sebep olduklarından, kilo fazlası olanların kilo verme terapilerine başlanmadan önce, kilo alımına sebep olabilecek herhangi bir metabolik veya hormonal bir dengesizlik veya bu dengesizlikleri oluşturacak herhangi bir hastalığın bulunup bulunmadığı araştırılmalı; ilk evvela bunların tedavisi yapılmalıdır.

Zayıflama için genellikle ozon terapinin şu 3 çeşidi uygulanır:

 • Ozon saunası,
 • Majör Otohemoterapi,
 • Ozon Mezoterapi (ozon lipoliz) …

Ozon saunası, tek kişilik özel bir kabinde yapılır. Bu kabin; baş hariç, bütün vücudu içerisine alır. Terleme yoluyla cilt gözeneklerinin açılmasını sağlamak için, kabin içine ilk önce sıcak buhar verilir; sonrasında da ozon gazı püskürtülür. Böylelikle hem vücuttaki fazla ödemin atılır hem  cilt yenilenir   hem de oksidan/antioksidan dengesi sağlanır.

Majör otohemoterapi  yönteminde; medikal ozon, hızlandırdığı vücut metabolizması sayesinde yağ yakılmasını artırır, cilt altında biriken yağ asitleriyle etkileşerek yağ zincirlerinin kırılıp vücuttan atılmasına yardımcı olur; vücutta insülin-glisemi (kan şekeri) dengesini düzenleyerek karbohidrat krizlerini engeller; insülin direnci varsa, kırılmasını sağlayarak, şekerin yakılmasına yardımcı olur. Dolayısıyla aşırı tatlı veya karbohidrat tüketimi azalır.

Ozonun vücuda kilo verdirme amacıyla kullanılabileceği üçüncü yöntem ise ozon mezoterapi (ozon lipoliz)dir. Ancak bu yöntem daha çok,  bölgesel incelme  için kullanılır. Medikal ozon, çok ince mezoterapi iğneleri ile özellikle göbek ve basen gibi yakılması çok zor olan depo yağların biriktiği bölgelerdeki yağ dokularına enjekte edilir. 

Şişmanlık

Bugün şişmanlık bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Ağır bir vücudun taşınması güçtür;  eklemlerde ağrıların artmasına yol açar. Gençleri psikolojik olarak olumsuz etkiler. Şişmanlık, kas hareketlerinin verimini azaltır,   fiziksel hareketsizliğe  yol açar; başta  kalp ve damar hastalıkları  ve hiper tansiyon olmak üzere birçok  maraza  sebep olur. Organlar bozulur, ömür kısalır.

Kilo Kontrolü

İdeal kiloya ulaşmak ve ideal kiloyu korumak, kısa sürede ulaşılabilecek bir hedef değildir. Kilo kontrolüne yönelik çabalar esnasında metabolizma, uzun yıllar boyunca alışmış olduğu beslenme alışkanlıklarına geri dönmek isteyecektir.  GETAT   uygulamaları, metabolizmanın bu isteğinin ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidirler.

Kilo Kontrolü” hakkındaki 33 yorum:

 1. Bir sürü diyet denedim yaptığım diyetler bir işe yaramadı. Diyetisyenlere de gittim ama zayıflayamadım. En son çare akupunkturu araştırdım ve Filiz hanımı buldum. Zayıfladım çok memnun kaldım. Çok kaliteli, nazik, çok iyi bir hizmeti var. Teşekkür ediyorum

  1. Nuray Hanım,
   Akupunkturun iştah kesme ve metabolizmayı hızlandırma etkisi var; bunlar da zayıflamaya pozitif etki yapmaktadırlar.
   Zayıflamak isteyenlere yaptığımız uygulamalardan oldukça başarılı sonuçlar almış durumdayız.
   Sağlıcakla kalınız.

 2. Merhabalar 160 boyunda 68 kilodayim.. diyet yaparak beya diyetisyen yardımıyla 5-6 kg veriyorum ama geri alıyorum..randevu almak istiyorum ama gelirken yaptırmam gereken bi test var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.. Teşekkürler

 3. merhaba filiz hanım ücret hakkında bilgilendirme yapabilir misinz? sadece kulak akupuntuuru yaopıyor msunuz

  1. Merhabalar,
   Zayıflama oranı, bünyeye ve iradeye bağlı olarak kişiden kişiye değişiklilk gösterir. Yüksek kilolularda haftalık kilo verme oranı, daha düşük lilolulara göre çok daha yüksektir. Bu yüzden “ilk seansta yahut şu kadar sayıdaki seansın sonunda şu kadar kilo verme garanti” gibi, kesin bir sonuç vermek, imkan haricidir.
   Sağlıcakla kalınız.

 4. 1.60 boyundayım ve 67 kiloyum.malesef diyetle kilo kontrolü saglayamamaktayım. akupunktur deneme mi önerir misiz?akupunktur için obezite tanısı gerekli midir?sizinle mail yoluyla iletişime geçmem mümkün müdür? size nasıl ulaşabilirim? yardımcı olursanız cok sevinirim.şimdiden tesekkurler

 5. Hocam merhaba muayene veya ilk seansa gelirken kan tahlilleri ile mi gelmemiz gerekiyor.Birde 10 seans sürdüğünü duymuştum bundan hariç kilo verdikten sonra koruma proğram’ı da var mı yoksa 10. seans ta bitiyor mu?

 6. Merhaba, Akupuntur ile zayıflama ve kilo kontrolü yapmak istiyorum. Bununla ilgili olarak nasıl randevu alacağım ve seans ücreti ne kadar?

 7. 1.84 boy, 110 kiloya sahibim ve kilo vermeyi çok istiyorum. Sizce (akupunktur) etkili olur mu? Bir de, muayene ücreti ne kadar?

 8. Ben zayıflama konusunda bir çok yöntem denedim. Hep başarısız oldum. En son akupunktur ile zayıflamayı önerdiler. Sizin yeriniz nerede ve ücret olarak ne kadardır? Teşekkürler…

 9. Sizin hastanız olan bir arkadaşımın önerisi üzerine yazıyorum. Ben şu an, 1.66 boyunda ve 72 kilo olan bir bayanım. Hiç akupunktur tedavisi görmedim. Yaptığım diyetlerle zayıflayamıyorum… Kışın başında “Dukan diyeti” yaptım; 2 ayda 5 kilo verdim. Fakat diyeti bırakınca, verdiğim kiloları tekrar (geri) aldım. Bu diyetinde karaciğere çok zarar verdiğini duyduğum için bıraktım. Arkadaşımın önerisi ile akupunuktur tedavisi olmak istiyorum. 10 kilo vermek istiyorum. Ne kadar sürede ve kaç seansta bu kilolardan kurtulurum? Nasıl randevu alıp, size gelebilirim? Seans ücretiniz ne kadar? Öğrenmek istiyorum bana bu konularda yardımcı olup cevap yazarsanız, şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

 10. Meraba, ben Özlem,
  Akupuntur yapmak istiyorum. Ama sadece 1 aylık bir sure kadar burdayım. Hemen başlasam, ne kadar kilo verebilirim ve ücret nasıl oluyo? Yardımcı olursanız sevinirim.

 11. Öncelikle merhaba. Ben zayıflamak için akupunktura başlamak istiyorum. Randevu almam gerekiyor mu, gelmeden önce? İzlemem gereken yol nedir? İyi günler.

 12. 14 yaşındaki oğlum 114 kilo… Nasıl bir yol izlemeliyim? Seans ücreti nedir? Bu konuda SGK’nın etkisi yok mudur?

 13. Merhabalar,
  Ben 25 yaşında ve 63 kiloyum. Akupuntur yöntemiyle zayıflamak istiyorum. Bu konuda sizden bilgi almak istiyorum. İyi günler…

 14. Merhaba;
  Zayıflamada akupunktur tedavisi sadece kulak akupunkturu mu, yoksa vücut akupunturu da dahil mi? Ayrıca fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?
  Teşekkürler.

 15. Akupuntur ile zayıflamak istiyorum. Acaba kilo sınırlaması var mı? Şu kadar kilonun üzerinde olmamak lazım, gibi…
  Şimdiden tşk…

 16. Merhaba,
  Ben 29 yaşındayım. Yaklaşık 9 kilo vermek istiyorum. Akupunktur seans sıklıkları ve seans fiyatları hakkında bilgi verir misiniz? Ayrıca SGK anlaşmanız var mı?
  Bilgi verirseniz sevinirim.

 17. Merhaba Hocam,
  Ben 34 yaşındayım. 6 yıldır evliyim. Evlendiğimde 49 kiloydum; fakat birden kilo almaya başladım. Şu an 73 kiloyum. Bütün gerekli olan tahlillerimi yaptırdım. Çok şükür herhangi bir şey çıkmadı. Diyet de uyguladım, ama kilo veremedim. Bu arada 2 aydır adetlerimde de 3-4 gün gecikme yaşıyorum. Nasıl bir yol izlemem lazım? Bir de ücreti ne kadardır? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  İyi çalışmalar.

 18. Merhaba, Kliniğinizin ve sizin kişisel başarılarınızı duydum. Tebrik ediyorum. Böyle önemli ve gerekli bir kliniğin açılması bizi memnun etti. Ama internet aracılığı ile randevu alınamıyor. Buna üzüldüm. Şişmanlığım hastalık derecesinde… Bu konuda bilgi verirseniz, çok sevinirim. Teşekkürler, şimdiden hoşça kalınız.

 19. Sağlıklıca zayıflamak istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Randevuyu telefondan mı alacam? Şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılar…

 20. Merhaba hocam,
  Ben Gazi Üniversitesi 3. sınıftayım. Kilom boyumdan 20 daha fazla, şu anda… Önceden çok diyet uyguladım. Ama hep geri aldım. Acaba seansı ne kadara oluyo? Bağ-Kur çalışanı babam… Bilgi alırsam, başlamak istiyorum sizinle, bu yola…

 21. Ben akupunktur ile zayıflamak istiyorum. Seans ücretlerini öğrenebilir miyim? Randevu nasıl alabilirim?

Siz sorun, biz cevaplayalım!