Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Kalp Ritim Bozukluğu

Kalp Ritim Bozukluğu

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  kalp ritim bozukluğu  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   visseral-manuel  ile  ozon  terapilerini  birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans bile yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Kalp Hastalıkları için  Ozon Terapi

Ozon terapi; oksijenlenmeyi arttırarak, damar içi basıncı düşürerek, kanın akışkanlığını azaltarak, kalp iletimini ve dolayısıyla kalp ritmini düzenleyerek kalbin önündeki yükü azaltır.

Bu yüzden, başta kalp yetmezliği, kalp kası hastalıkları ve koroner damarları tıkanıkları olmak üzere, kalp hastalıkların tümünde diğer tedavi yöntemlerini desteklemek amacıyla kullanılır.

Dolaşım Sistemi Bozukluğu

Dolaşım veya kardiyovasküler sistem kan, kalp ve damarlardan oluşmaktadır. Bu parçalardaki herhangi bir bozukluk hafif bir hastalık ya da yaşamı tehdit eden bir duruma kadar değişebilen sağlık sorunlarına neden olabilir. Tıbbi araştırmalar göre,  hastalıklar  arasında, en yüksek ölüm oranı kardiyovasküler (dolaşım) sistem bozuklukları nedeniyle ortaya çıkar.

Dolaşım Sistemi Bozukluğu Hastalıkları

Aort genişlemesi veya daralması, damar tıkanıklığı, kalp ritminde düzensizlik, kolesterol, kalsiyum ve yağ birikmesi sebebiyle damarlarda plak oluşması,  yüksek tansiyon  ve varis; dolaşım (kardiyovasküler) sistemi hastalıklarına örnek olarak gösterilebilirler.

Siz sorun, biz cevaplayalım!