Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Guatr (Hipotiroidi)

Guatr

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; guatr (hipotiroidi)  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   vücut akupunkturu  ile   ozon  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans bile yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Hipotiroidi (Guatr)

Tiroit bezinin yeterince çalışmayarak az miktarda tiroit hormonu üretmesi münasebetiyle kanda tiroit hormonlarının düşük olması durumuna tiroit yetmezliği veya tip dilinde hipotiroidi (guatr) denir.

Hipotiroidi Sonuçları

Tiroit hormon yetersizliği, vücuttaki metabolik olayları yavaşlatır; sonuçta bütün vücudun dengesi alt üst olur. Ruhsal çöküntü, unutkanlık, hareketlerde yavaşlama ve uykusuzluk başlar; devamında, başta  kalp ve damar hastalıkları  olmak üzere birçok  hastalık  başlar.

Guatr” hakkındaki tek yorum:

  1. Merhaba,
    Size bir şey sormak istiyorum. Benim kilo sorunum ve adet bozukluğu gibi sorunlarım var. Bunun nedeni over kistlerimin olması ve tiroit bezi bozukluğu… Akupunktur yöntemi ile tedavi olmam mümkün mü? Olursa, kaç seans olmalı?

Siz sorun, biz cevaplayalım!