Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Grip

Grip

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; grip  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   elektro-akupunktur ile  ozon  terapilerini  birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Grip için  Ozon Terapi

Mikroorganizmaların antioksidan sistemleri olmadığından,  medikal ozon; bakteri, virüs ve mantarlar üzerinde oldukça etkilidir. Gerek doğrudan tahrip ederek gerekse onları harap edecek maddeleri oluşturarak, vücuttaki virüs sayısını önemli oranda azaltır, hatta dış kısmında zarf denilen lipit tabakası olanları imha bile edebilir. Çünkü ozon molekülü lipitleri parçalama eğilimindedir.

Grip (influenza) virüsü de lipitlidir. Bu yüzden, grip tedavisinde majör otohemoterapi çok endikedir. Birkaç seanslık bir ozon terapisini  ozon aşısı   ile desteklemek, gribe karşı vücut bağışıklık sistemini oldukça güçlendirecektir. Ozon aşısı 5 cc kanla yapılan çok kolay bir yöntemdir.

Siz sorun, biz cevaplayalım!