Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Gerilim Tipi Başağrısı

Gerilim Tipi Başağrısı

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; gerilim tipi baş ağrısı   rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  nöral  ile  vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Gerilim Tipi Başağrısı nedir?

Kas kasılmaları ile beraber gerçekleştiği için gerilim tipi baş ağrısı diye anılır. En sık görülen  baş ağrısı   tipidir. Genellikle başın etrafında gergin bir bant varmış hissi verir. Kafa derisi, boyun ve omuz kaslarında hassasiyet artar. Ağrının şiddeti kişiden kişiye değişir ve aynı kişide de farklılık gösterebilir. Yaygın olmasa da, ışık ve sese karşı duyarlılık oluşur.

Gerilim Tipi Başağrısı” hakkındaki tek yorum:

  1. En kısa sürede bir randevu alıp, sizinle tanışmak isterim… Sitenizi çok beğendim… Tedavi için vereceğiniz tarihi bekliyorum… Başım çok ağrıyor….
    Saygılarımla,

Siz sorun, biz cevaplayalım!