Boyun Fıtığı

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  boyun fıtığı   rahatsızlıklarının önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  nöral  ile  vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Boyun Fıtığı Nedir?

Boyundaki omur kemiklerinin arasında disk adı verilen kıkırdaklar; kıkırdakların içinde de jöle kıvamında sıvı bulunur. İşte boyun fıtığı; disklerin bozulması yahut başka bir sebeple, bu jölemsi sıvının dışarı taşarak sinirlere baskı yapmasıdır. Bu baskının boyutuna bağlı olarak;  boyun ağrısı,  boyun hareketlerinde kısıtlanma,  baş ağrısı, omuz ve kol ağrıları, göğüs ağrıları, kollarda uyuşma,  kol ve ellerde hatta çok ilerlemiş vak’alarda bacaklarda güçsüzlük görülür.

Boyun Fıtığı” hakkındaki 2 yorum:

 1. Hocam merhaba, 61 yaşındayım. Uzun süreden beri boyun fıtığı sorunum var.
  Boyun fıtığı nedeniyle son bir haftada boynumda ve sol kolumda şiddetli ağrılarım oluştu. Nasıl yardımcı olabilirsiniz. Ne kadar süreli bir tedavi gerekir. Ücret konusunda da bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Cengiz Bey,
   Yazdıklarınızdan, boyun fıtığınızın sinire baskı yaptığı anlaşılmaktadır. Bu durumun teşhis ile kesinleştirilmesi durumunda, “nöral terapi” ile tedavisi mümkündür.
   Geçmiş olsun.

Siz sorun, biz cevaplayalım!