Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Boyun Düzleşmesi

Boyun Düzleşmesi

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  boyun düzleşmesi  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  nöral  ile  vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Boyun Düzleşmesi Nedir?

Boynumuzda “C” harfini andıran aks şeklinde bir kavisi oluşturan altı adet omur vardır. Özellikle boyun ağrısı sebebiyle, tedbir amaçlı olarak kişi boynunu kasar ve uzun süreli kasılmaların etkisiyle “C” harfi düzleşir. İşte boyun omurlarının bu şekilde düz bir pozisyon almalarına boyun düzleşmesi denir.

Boyun Düzleşmesi Ağrıları

Boyun düzleşmesi ile omurların arasında bulunan sinirlerin sıkışır ve beyine gerekli miktarda kan gitmez; baş dönmesi ve  boyun ağrısı  başlar. Dolayısıyla, boynun kasılmasına sebep olan ağrı bertaraf edildiğinde boyun düzleşmesi de iyileşecektir.

Boyun Düzleşmesi” hakkındaki tek yorum:

  1. Merhaba benim bi sorunum var lütfen destek olun omuz kaslarimda iğne batması oluyor odaklanamiyoeum gözlerimde sıkıntı oldu yazıyı okurken de odak sıkıntısı çekiyorum nedeni nedir lütfen yardım edin.

Siz sorun, biz cevaplayalım!