Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  bölgesel kilo fazlalığı   rahatsızlıklarının önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)   uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  elektro-akupunktur   ile   vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Bölgesel Zayıflama için  Ozon Mezoterapi

Vücudun, özellikle göbek ve basen gibi bölgelerinde depolanan yağların yakılması, kilo vermeye yönelik terapilerle oldukça zordur; bölgesel etkisi olan uygulamalara yönelmek gerekir. Bölgesel zayıflamaya yönelik diğer birçok tıbbi uygulamada olduğu gibi, ozon terapide de bölgesel zayıflama için en uygun teknik, şüphesiz mezoterapidir; yani ozon mezoterapi

Depo yağların biriktiği bölgelere, yapılacak ozon mezoterapi, oradaki depo yağların yakılabilir yağ hale gelmesini sağlar. Uygulama; bir yandan yağların parçalanmasını sağlarken diğer yandan hücre yenilenmesini ve kollajen yapımını uyararak doku toparlanmasına yardımcı olur. Böylece, yağları eriyen bölgelerde oluşacak muhtemel sarkma problemi önemli ölçüde kendiliğinden çözülmüş olur.

Ancak, ozon mezoterapi ile yakılabilir hale gelmiş olan yağlardan mütemadiyen kurtulmak için, günlük en az yarım saatlik yürüyüş veya egzersiz yapılması ve bol su içilmesi isabet olacaktır.

Mezoterapi  ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama sağlamak için  mezoterapi  tekniği ile cilt altına enjekte edilen aktif ajanlar, lipolizi kolaylaştırır, böylece yağ hücrelerinin hacmi azalır. Bu da  cildin yenilenmesine sebep olur. Lenf dolaşımı etkilenir ve cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçirilmiş olur. Tetiklenen iyileşme süreci ile cilt giderek daha sıkı ve esnek bir hal alır.

Tedaviden sonra ciltte döküntüler görülebilir, ancak bu sosyal hayatı etkileyecek boyutta değildir.

Etkileri, tedaviyi takip eden günlerde gittikçe artan şekilde görülmeye başlar. Ancak istenen sonuca ulaşmak için haftada bir veya iki kez yapılan en az 5 seanslık bir kür gerekir; tedavi, yaşam tarzına bağlı olarak 6-9 ay sürer.

Siz sorun, biz cevaplayalım!