Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Bel Fıtığı

Bel Fıtığı

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  bel fıtığı  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan: 

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,    nöral   ile  vücut-manuel  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Bel Fıtığı Tedavisinde  Akupunktur

Akupunkturun, vücudun kendi içerisindeki doğal uyuşturucu hormonlarını salgılatma, lokal kan dolaşımını hızlandırma ve sorunlu bölgenin rejenerasyonunu sağlama gibi etkileri; bel fıtığının sebep olduğu rahatsızlıkların bertaraf edilmesinde çok etkili olmaktadırlar.

Bel Fıtığı Tedavisinde  Nöral Terapi

Akut ve kronik bel ağrılarında nöral terapi  ile de çok etkili tedaviler elde edilmektedir.  Nöral terapi  uygulandığı lokal bölgede kanlanmayı arttırdığı için, bel fıtığının iyileşme sürecini oldukça hızlandırmaktadır.

Bel Fıtığı” hakkındaki 4 yorum:

  1. Filiz hanım bel fıtığı ağrılarımı çok yerde tedavi ettirmeye çalıştım ancak başarılı olamadım ancak size geldiğimde 9 seansta ağrılarımdan kurtuldum çok teşekkür ederim herkese tavsiye ederim doktor hanımı..

  2. eşim atatürk hastanesınde çeşitli tetkiklerden sonra bel fıtığı teşhisi kondu ve ameliyt denildi l4–l5 arasında fıtık varmış öneriniz ne olur ameliyatsız tedavi yapılarak fıtık giderilirmi?l

    1. Ali Bey,
      Ayakta düşme yoksa, ameliyatsız çözüm olarak “nöral terapi” önermekteyiz; uygulamalarımızda oldukça başarılı sonuçlara ulaşmış durumdayız. Geçmiş olsun.

  3. 5 aydır bel fıtığından dolayı sağ bacağıma vuran şiddetli ağrılarım var. 21 gün fizik tedavi ve akupunktur tedavisi yapıldı. Ağrılarım ve sağ bacaktaki uyuşmada iyileşme olmadı. İstanbul’da fizik tedavi profesörü bir seans intramüsküler stimülasyon [kuru iğne] tedavisi uyguladı. Üç gün rahatladım. Ankara’da bu yöntemi uygulayan doktora ulaşamadım. Bir arkadaşım sizin uyguladığınız tedavinin benzer olduğunu söyledi. Bu konuda bilginize başvurmak isterim.
    Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Siz sorun, biz cevaplayalım!