Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Alerji

Alerji

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde; alerji  rahatsızlıklarının  önlenmesine,  azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)  uygulamaları  arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,   elektro-akupunktur ile  ozon  terapilerini  birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Alerjik Hastalıklar

Alerjik nezle,  astım, konjonktivit (göz alerjisi) alerjik dermatit, egzema, ürtiker, anjioodem ve anaflaksi; başlıca alerjik hastalıklardır. Tipine göre; burun akıntısı,  burun tıkanıklığı,  aksırık nöbetleri, kaşıntı, öksürük, hırıltı, nefes darlığı, deri döküntüleri ve şişmeler belirtileri arasındadır.

Alerji Sebepleri

Polenler, küf, mite (ev tozu akarları), ilaç alerjisi, besin alerjisi, arı alerjisi, evcil hayvan (kedi, kuş, köpek) ve kimyasal alerjenler; bu hastalıkların başlıca sebeplerindendir. Ancak, başka  hastalıkla birlikte de görülebilir; bunlara örnek  astım,  sinüzit,  çocuklarda burun tıkanıklığı nedeniyle diş ve ağız yapısında gelişme bozuklukları, orta kulak hastalıkları, konjuktivit, besin alerjileri sayılabilir.

Siz sorun, biz cevaplayalım!