Filiz AKUPUNKTUR Kliniği | Akne ve Sivilceler

Akne ve Sivilceler

Filiz Akupunktur Kliniği‘nde;  akne yada sivilce  rahatsızlıklarının ve kaygılarının önlenmesine, azaltılmasına veya giderilmesine yönelik olarak, ispatlanmış etkilere sahip   Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)   uygulamaları arasında yer alan:

yöntemlerinden biri –veya hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak birkaç tanesi sırayla yahut birlikte– yapılmaktadır. Zira, çoğu zaman tek bir yöntem, problemlerin tamamının çözülmesini için yeterli değildir. Bu yüzden, ihtiyaca göre düzenlenmiş terapi kombinasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela,  mezolift  ile  otolog kök hücre  terapilerini birlikte uygulamak gibi…

Terapilerden en iyi sonuçları alabilmek için hem modern cihazlar kullanılır ve hem de bilimsel olarak seçilmiş -mümkün olduğunca kimyasal içermeyen- aktif maddeler tercih edilir.

Kürler; genelde birkaç seanstan ibaret olsalar da bazı durumlar için tek seans da yeterli olabilmektedir.

İlk ziyaretinizde, çeşitli terapilerden, sizin durumunuza en uygun tedavi önerilecek; tedavi olmaya karar vermeniz durumunda, ilk muayene bedeli tedavi masraflarından düşülecektir.

Akne ve Sivilceler

Aknenin ciltteki görünümü siyah veya beyaz noktalar, kızarık veya içi cerahatle dolu şişlikler; daha şiddetli durumlarda ise içi sert şişlikler şeklindedir. Yağ bezinin deriye açılan kanalının fazla yağ bezi salgısı nedeniyle tıkanması sonucunda oluşurlar. İltihaplanması, deride bulunan bazı bakteriler sayesinde olur. En fazla yüz, göğüs, omuzlar ve sırtta yerleşir. Bulaşıcı değildir; ancak uzun süren bir  hastalıktır.

Akne ve Sivilcelerin Tedavisi

Tedavi edilmez veya oynanıp, sıkılırsa iz bırakma eğilimi artar. Tedavide kullanılan birçok ilaç bulunmakla beraber, bunlar kişiden kişiye, sivilcenin şiddetine göre değişir.

Siz sorun, biz cevaplayalım!